Novinky od MindOKu pobaví a rozšíří obzory

Na srpen a září připravuje MindOK několik herních novinek, které rozšíří vaše obzory a zábavnou formou prověří vaše znalosti. Především přichází s ve světě úspěšnou společenskou hrou Time´s Up! Hráči se rozdělí do dvoučlenných (případně vícečlenných) týmů a hádají známé osobnosti různých profesí. Jeden hráč vždy charakterizuje osobnost a druhý se ji snaží poznat.
V prvním kole mohou osobnost libovolně popisovat, ve druhém si musí vystačit s jediným slovem a v posledním, třetím kole nejsou žádná slova povolena, zbývá jen pantomima. Pokud jste si oblíbili hru Aktivity, pak novou party hru Time´s Up! určitě vyzkoušejte. Hra obsahuje 240 karet s celkem 480 jmény známých osobností. Pro každou partii vyberete 40 karet. Zahrajete si ve 4–12 hráčích. Hru Time´s Up! pořídíte od poloviny srpna.

Unikátní je bezesporu dvojice vzdělávacích her o přírodě WildLife a SeaLife, které kombinují deskovou hru s filmovými záznamy na DVD. WildLife vás zavede do afrického safari v národním parku Serengeti. Autorem filmových ukázek je známý kameraman zvířat ve volné přírodě Hugo van Lawick. S hrou SeaLife se ponoříte do nádherných mořských hlubin. V každém kole shlédnete dva filmové klipy a odpovíte na čtyři otázky. Pokud správně odpovíte, dostanete karty, které vám umožňují pohyb po hracím plánu. Pomocí speciálních karet můžete ostatní zpomalit či od nich získat kartu. Kdo ho projede nejdříve, zvítězí. Tyto hry jsou určeny pro 2–4 hráče od 8 let. Hra bude dostupná od začátku září.

Země Koruny české skrývají mnohé krásy, ať už ty přírodní nebo kulturní. Jejich znalost a především zeměpisnou polohu si pocvičíte v dalších hrách z řady "Kde leží?", kterou MindOK vydává. Dosud vyšly hry Kde leží Uppsala? a Kde leží Kotěhůlky?

Obdivovatelé českých hradů a zámků by měli sáhněte po hře Kde leží Kulíkov? Pokud raději vyhledáváte přírodní divy, zvolte Kde leží Řáholec? Nemůžete se rozhodnout? Pak vyzkoušejte obě hry, můžete je volně kombinovat. Ve hře si ověříte své zeměpisné znalosti České republiky. Určeny jsou pro 2–6 hráčů. Obě hry budou k dispozici od začátku září.

Můžete se také těšit na nové tajuplné příběhy v rámci dalších dílů hry Černé historky. V této hře se pomocí dobře zacílených otázek se snažíte zjistit, jak se příběh doopravdy stal. Černé historky 2 a 3 budou k dispozici v polovině září.

Hry doporučuji jak pro hraní v rodinách, tak při setkání přátel a kamarádů. Jedná se o společenské hry s jednoduchými pravidly, která se rychle naučíte, určené k pobavení i poučení. Především při hádání známých osobností si užijete hodně legrace a zábavy.

Odkazy:

Související články:
***

Žádné komentáře: