Novinka: Carcassonne – Zlatá horečka

MindOK právě vydal novou hru z rodiny Carcassonne. Je zasazena do severní Ameriky v době Divokého západu. Jmenuje se také příznačně Zlatá horečka. Je to samostatná hra, která obohacuje základní pravidla Carcassonne o nové prvky. Hra je určena pro 2–5 hráčů od 8 let.

Ve Zlaté horečce rozšiřujete železniční koleje, hory, prérie, získáváte zlato. Na právě položenou kartičku můžete umístit svého kovboje. Navíc ale máte dvě další možnosti. Místo umístění kovboje můžete postavit nebo přemístit stan na některou část hor nebo si vzít žeton rudy z hor, v nichž váš stan stojí. Nezáleží přitom na tom, kdo hory obsadil svým zlatokopem.

Zlato je novým prvkem a na konci hry vám přinese body navíc. Nachází se v horách. Každá kartička hor ukazuje, kolik žetonů rudy na ni máte umístit. Kromě zlatých nugetů můžete narazit na bezcenný štěrk. Rudu tedy získáte díky stanu nebo když máte v horách nejvíce zlatokopů při jejich uzavření. Pak si vezmete všechny zbývající žetony rudy.

Dalším prvkem ve hře jsou města. Body získáváte za uzavření všech tratí, které z města vedou. Farmář pak funguje podobně jako sedlák. Body vám přinese za indiánské tábory a stáda divokých koní na obsazené prérii.


Zlatá horečka pěkně zasadila téma Divokého západu do systému Carcassonne. Přidává nové taktické prvky, ale nedělá hru složitější, takže je stále přístupná pro rodinné hraní s dětmi a široký okruh zájemců.

Odkazy:
***

Žádné komentáře: