Hrajte s dětmi společenské hry – lépe je poznáte

V rámci kampaně "Spoznaj svoje dieťa", která běží na Slovensku, připravili Monika Dillingerová a Peter Černák z iHRYska velmi pěkné a inspirativní povídání o přínosu hraní společenských her v rodině. Rodiče při hraní děti nejen poznávají, ale rozvíjejí celou řadu jejich kompetencí, které uplatní v životě. Důležitá je také pozitivní atmosféra při společné aktivitě, která vede k větší soudržnosti rodiny. Děti se také učí spolupracovat, ale i vyrovnávat se s prohrou. Součástí článku jsou také krátká videa (viz také dále).

Mám obdobnou zkušenost a rád potvrzuji, co je v článku řečeno. Doporučuji ho všem rodičům a nejen jim. Článek by si měli přečíst také ti, kdo se na hry dívají s odstupem a se skepsí.

Hraní společenských her nemá být v žádném případě jedinou aktivitou. Výborně se ale doplňuje se sporty a pohybovými aktivitami vůbec. Je to prostor pro zklidnění, soustředění, zamyšlení, ale i zábavu a společné sdílení.

Jaké máte zkušenosti s hraním s dětmi vy? Podělte se o ně v komentáři pod článkem.

Odkazy:
Související články:
Peter Černák o hrách, dětech a rodičích:Jak společenské hry rozvíjejí děti:Konkrétní oblasti rozvoje:Jak vybírat společenskou hru:***

Žádné komentáře: