Novinka: Scythe

V sobotu 22. dubna vstoupilo české vydání očekávané hry Scythe v rámci akce Albi Game Day do Prahy a prodeje ve vybraných specializovaných obchodech a v Albi prodejnách. Navíc obdržíte i promo karty, které rozšiřují nabídku ve hře.

Scythe je strategickou hru pro 1–5 hráčů, kteří usilují o převahu své frakce v alternativní historii východní Evropy po první světové válce. Hra je určena především náročným hráčům, kteří mají rádi komplexní, propracované hry do posledního detailu a kvalitně zpracované.

Základem Scythe je ekonomická strategie, která je doplněna boji mezi hráči, v nichž najdou uplatnění obří mechy, což jsou obří válečné stroje. Hra se vyznačuje výborně fungujícím systémem správy surovin a vylepšováním technologií, díky nimž rozvíjíte svou frakci. Je jen na hráčích, do jaké míry budou hrát defenzivně nebo naopak interaktivně.

Krabice hry je naplněna herními komponenty, kterým vévodí 25 detailních plastových figurek a velký počet dřevěných komponent – figurek a žetonů. Následující krátké video vám nastíní, co všechno hra obsahuje, a především vám ukáže krásné ilustrace, které hře dodávají skvělou atmosféru.

Dobře funguje i varianta pro jednoho hráče, kterou uplatníte, když zrovna nebudete mít k dispozici živé spoluhráče. Budete si moci zahrát proti umělému protihráči, který se nazývá Automa (italský výraz pro robota). Hrát budete jako proti lidským soupeřům, ale Automa postupuje podle zjednodušených pravidel. Slouží k tomu tzv. automa karty.

Vřele doporučuji všem hráčům, kteří mají rádi komplexní hry. Nejedná se však o válečnou hry, i když je boj součástí hry. Není však rozhodující, i když významně přispívá ke strategii hry. Každá frakce má své specifické vlastnosti, navíc se národy kombinují s deskami akcí, které jsou také rozdílné. Přispívá to k variabilitě hry a její znovuhratelnosti.Odkazy:
***

Žádné komentáře: