Chystá se: V češtině vyjde Robinson Crusoe

Dnes mám pro vás velkou novinu, která potěší všechny milovníky náročnějších dobrodružných her s jedinečnou atmosférou. Albi pro tento rok chystá vydání kooperativní hry Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island, která zaujala již při svém představení na veletrhu her v Essenu v roce 2012 a postupně získala řadu herních ocenění (Golden Geek, hru roku v Polsku a Švýcarsku, nominaci na cenu IGA). Hra je určena pro 1–4 hráče. Jejím autorem je Ignacy Trzewiczek, který mimo jiné vytvořil hru Stronghold.

Hra Robinson Crusoe je založena na literární předloze, ale k příběhu přistupuje velmi volně. Také vás ale zavede na opuštěný ostrov a zažijete různá dobrodružství a boj o přežití. Budete se muset potýkat s divokými zvířaty i nepřízní počasí, budovat přístřeší, hledat potravu, získávat zbraně, nástroje pro každodenní život, ale také plnit různé úkoly podle zvoleného scénáře.

Před hrou si vyberete jeden ze sedmi scénářů (k dispozici bude o jeden více než v původním vydání) a každý hráč si zvolí jednu ze čtyř postav (voják, průzkumník, kuchař, truhlář). Každý scénář má jiný cíl a klade před vás jiné úkoly. Stanete se například lovci pokladů nebo budete zachraňovat mladou dámu uvězněnou vysoko na skále. Díky tomu se můžete těšit na řadu neopakovatelných herních partií. Hra využívá mnoho karet a také kostek, které do hry vnášení náhodný prvek a podtrhují atmosféru hry.

Vydání v češtině je výborná zpráva, protože tato hra si to určitě zaslouží a zahrajete si ji s kýmkoliv bez ohledu na jazykovou vybavenost. Díky tomu bude přístupná daleko širšímu okruhu zájemců. Dobrodružství Robinsona Crusoe je u nás dobře známé a oblíbené (nejen jako povinná školní četba), takže může oslovit o ty, kdo se jinak o hraní tolik nezajímají. Musíte ale počítat s náročnější a delší hrou, ve které má náhoda své nezastupitelné místo.

Těšíte se na hru Robinson Crusoe? K dispozici by mohla být na podzim.

Odkazy:

Ukázky hry (anlické vydání)

Karty postav.

Kostky pro různé akce a pro počasí.

Herní materiál.
Herní plán.


***

Žádné komentáře: