Chystá se: MindOK připravuje Pandemic Legacy

Tato zpráva by neměla ujít vaší pozornosti. MindOK připravuje české vydání hry Pandemic Legacy: Season 1, která přináší nový koncept. Legacy vám přinese jedinečný a neopakovatelný zážitek, a to doslova. Zahrajete si ji při několika herních setkáních, a s jejím dohráním bude i konec celé hry. Znovu si ji již nezahrajete.


Pandemic získává kampaňový rozměr, umožní vám prožít neopakovatelný příběh. Hru si zahrajete ve 2–4 hráčích během 12–24 sezení, záleží na tom, jak dobře bude vaše skupina hrát. Začínáte obdobně jako v klasickém Pandemicu, jako tým specialistů bojujete se zákeřnými nemocemi po celém světě, stavíte výzkumné stanice, hledáte lék. Každý hráč má svou postavu s jedinečnou schopností.


V tomto novém konceptu vám navíc běží čas. Během herního měsíce máte dvě šance splnit cíl daného měsíce. Když se vám to podaří, ihned postupujete do dalšího měsíce. Kampaň také zavádí nová pravidla a komponenty. Některé situace budou vyžadovat trvalou úpravu komponent. Znamená to například, že budete psát na karty či je trhat, a také umisťovat nálepky na herní plán. Vaše postava také může získávat nové vlastnosti.

Pandemic Legacy vyšel v loňském roce. V krátkém čase se dostal na první místo herního portálu BoarGameGeek. Je to obdivuhodný výkon, který vypovídá o tom, že hráče opravdu zaujala. Autory jsou Matt Leacock a Rob Daviau.

České vydání by se mohlo objevit do konce léta (pravděpodobně v srpnu).

Odkazy:


***

Žádné komentáře: