Novinka: Carcassonne – Star Wars

Mocná síla světa Star Wars vstoupila do rodiny her Carcassonne. Po Zlaté horečce zasazené na Divoký západ je tu další populární téma. Upravená verze hry Carcassonne přináší opět něco nového – souboje. Hra je určena jako 2–5 hráčů od 7 let.


Carcassonne: Star Wars je jednoduchá rodinná hra, kterou si rychle vysvětlíte a hned můžete začít hrát. Díky tématu se bude líbit příznivcům světa Star Wars, kteří zrovna netouží po náročné strategii, ale nejen jim. Grafické řešení vás na první pohled neohromí, ale je funkční a v průběhu hry bude na vašem stole vyrůstat vesmír plný asteroidů, planet a světelných cest. Hru vám také oživí nálepky na figurkách, které odpovídají postavám. Můžete tak hrát za Luka Skywalkera, Yodu, Darth Vadera, Stormtroopera či Boba Fetta.


Nová podoba Carcassonne vychází ze základní modré verze. Je však celá oděna do hávu Star Wars. Místo cest jsou zde obchodní trasy, místo měst pole asteroidů a místo klášterů planety. V žádné podobě zde nenajdete „sedláky“. Zato budete moci bojovat o planety. Když totiž přiložíte kartičku, a ta bude sousedit (i rohem) s planetou, můžete na ni položit figurku, i když bude obsazená. Tím dojde k souboji. Boj nastane i tehdy, když na jednom poli asteroidů nebo obchodní trase díky propojení stojí více figurek různých hráčů.

K boji budete používat kostky. Za každou svou figurku jednu, za velkou dvě, a přidáte si kostku i za symbol vaší frakce na cestě, na planetě či v poli asteroidů. Hráči si porovnají kostku s nejvyšší hodnotou. Při shodě dostanou po bodu a souboj pokračuje. Vítěz zůstává, poražený odchází, ale obdrží tolik bodů, kolik kostek použil. Bojem se tedy dají také získávat body, není proto důvod se mu vyhýbat. Hra je tím oproti jiným verzím Carcassonne interaktivnější. I když zde náhoda hraje poměrně velkou roli.Odkazy:
***

Žádné komentáře: