Vítězem IGA 2014 je Ruská železnice

Ve víru událostí posledních týdnů se téměř ztratilo vyhlášení ceny International Gamers Awars 2014. Zde jsou tedy výsledky. V tomto ročníku v kategorii strategická hra pro více hráčů zvítězila hra Russian Railroads od Hans im Glück, česky vydal MindOK jako Ruská železnice. Po Deutcher SpielePreis tak zvítězila v další hráčské anketě. V kategorii nejlepší strategická hra pro dva hráče cenu získala hra Limes od ABACUSSPIELE.


Strategická hra 2014 pro více hráčů

Ruská železnice je to strategická hra pro 2–4 náročnější hráče. Hráči představují železniční velkopodnikatele, jejichž úkolem je vybudovat Transsibiřskou magistrálu a dvě další páteřní železniční tratě. Kromě vlastní stavby železnic hráči pořizují nové lokomotivy, najímají dělníky a inženýry a vůbec podporují průmyslový rozvoj země.

Odkaz: Ruská železnice

Strategická hra 2014 pro 2 hráče

Limes je přepracovanou hrou Cities, autorem je Maryn F. Díky například změně bodování se jedná o novou hru. Určena je pro 1–2 hráče, kteří pečují o svá pole a hodpodářství, ale musí také stavět strážní věže a dávat pozor na útoky barbarů. Hra je zasazena do období Římské říše.

Odkaz: Limes na BGG (en)
Odkazy:
Související články:
***

Žádné komentáře: