Novinka: Great Western Trail – Cesta na západ

MindOK právě vydal jednu z nejlepších strategických her představených na podzim v Essenu – Great Western Trail: Cesta na západ. Za necelý půlrok ji tak máme k dispozici i u nás v českém vydání. Je to hra, která uspokojí ty nejnáročnější hráče. Zahrajete si ji ve 2–4 hráčích od 12 let. Jako rančeři poženete svá stáda z Texasu do Kansas City. Všichni chtějí uspět, ale zvítězí ten, kdo nejlépe zvládne nástrahy cest, využije nejlépe všech možností a získá za ně nejvíce bodů.

Great Western Trail vás zavede do Spojených států konce 19. století, kdy byla velká poptávka po hovězím mase. Dopravit stáda krav na místo spotřeby ale nebylo nic jednoduchého, protože v Texasu nebyla železnice. Několikrát během hry poženete svá stáda do Kansas City, kde je naložíte na vlak. Přitom se budete snažit o to, abyste své krávy přihnali v co nejlepším stavu, pomohou vám v tom budovy podél cesty a schopní muži, které si najmete – kovboje, řemeslníky a inženýry.

Jedná se komplexní hru nabízející velké strategické možnosti a variabilitu. Díky tomu bude každá partie jiná a stále budete mít co ve hře objevovat. Budete činit řadu rozhodnutí, která ovlivňují počáteční budovy i ty, které během hry postavíte, nabídka pracovníků a karty krav, které dostanete.

Kromě herních kvalit je potřeba ocenit výborné grafické zpracování hry. Hra je bohatě vybavena herním materiálem, který je však přehledný a pěkně ladí s tématem hry. Pokud máte rádi propracované komplexní hry, pak Great Western Trail rozhodně vyzkoušejte.Odkazy:


***

Žádné komentáře: