Nová cena Hrajeme.cz má vítěze

Herní portál Hrajeme.cz vyhlásil novou cenu, která je zaměřena na hry vydávané v České republice. První ročník zahrnuje hry vydané od 1. července 2015 do 30. června 2016. Cílem nové ceny Hrajeme.cz je upozorňovat na nejlepší novinky a pomoci veřejnosti s výběrem správné hry.

Porota Hrajeme.cz bude každé čtvrtletí (jaro, léto, podzim, zima) vyhlašovat Doporučené hry Hrajeme.cz – nejlepší novinky. Z těchto doporučených her pak zvolí jednu hru, která se stane Hvězdou Hrajeme.cz daného roku.


HVĚZDA Hrajeme.cz 2016

HVĚZDOU Hrajeme.cz pro rok 2016 se stala hra Krycí jména od Vládi Chvátila, české vydání připravil MindOK ve spolupráci s CGE. Cena byla vyhlášena při slavnostním večeru 21. září v Praze.


Stříbrnou hvězdu Hrajeme.cz DOPORUČUJE za rok 2016 udělujeme těmto hrám (v abecedním pořadí):

Dr. Heuréka

– pro 2–4 hráče, hra je určena pro děti a rodinné hraní

Jedná se o rychlou a kvalitně připravenou akční hru, ve které uplatníte logiku, ale i šikovnost. Na hře oceňujeme, že je živá a zaujme děti i dospělé, je jednoduchá, rychlá, a přitom není triviální. U dětí rozvíjí logické myšlení, soustředění na úkol a jemnou motoriku.

Odkaz: Dr. Heuréka v katalogu Hrajeme.cz

Krycí jména

– pro 2–8 hráčů, hra je určena pro rodinné hraní i náročnější hráče

Tato týmová asociační hra je založena na jednoduchém principu hádání slov na základě nápovědy. Oceňujeme na ní to, že si dobře zahrajete v rodinném kruhu i s náročnějšími hráči a že dokáže zaujmout i toho, kdo hry moc nevyhledává. Dobře funguje v jakémkoliv počtu hráčů, nejlépe pak ve 4–6 (i v lichém počtu). Jedná se o chytrou hru, která dokáže vtáhnout a je zábavná i při opakovaném hraní.

Odkaz: Krycí jména v katalogu Hrajeme.cz


Marco Polo

– pro 2–4 hráče, hra je určena pro náročnější hráče

U této strategické hry pro náročnější hráče oceňujeme její velkou variabilitu a znovuhratelnost. Každý hráč vstupuje do hry s jinou postavou, která mu poskytuje specifickou výhodu. Pokaždé tak musí znovu promýšlet svou strategii a zohledňovat i to, jak hrají ostatní. Zájemcům doporučujeme, aby si stáhli FAQ, která upřesňují některé nejasnosti v pravidlech.

Odkaz: Marco Polo v katalogu Hrajeme.cz


Star Realms

– pro 2 hráče, pro rodinné hraní

Star Realms je dynamická deck-buildingová hra (vytváření herního balíčku během hry). Díky dynamické nabídce karet a systému dodatečných efektů ve hře v podstatě nejsou slabé karty. Hra má přístupná pravidla, je rychlá a chytlavá především pro kluky a fanoušky sci-fi.

Odkaz: Star Realms v katalogu Hrajeme.cz


Through the Ages: Nový příběh civilizace

– pro 2–4 hráče, hra je určena pro náročnější hráče

Tuto hru považujeme za jednu z nejlepších her vůbec. Zároveň musíme upozornit na to, že se jedná o komplexní hru pro náročné hráče, kteří vyhledávají strategické hry s velkou škálou možností a minimem náhody. Pokud se do ní ponoříte, umožní vám zažít rozvoj civilizace od starověkých základů po svět moderních technologií. Nová edice doladila hru jak po grafické, tak herní stránce.

Odkaz: Through the Ages: Nový příběh civilizace v katalogu Hrajeme.cz


Vše nej!

– pro 3–8 hráče, hra je určena pro rodinné hraní i náročnější hráče

Vše nej! je jednoduchá, vtipná a zábavná hra pro příležitostné i zkušené hráče. Bude vás bavit v rodinném kruhu s dětmi i s přáteli. Pomůže také hravě a nenásilně prolomit ledy ve skupině, která se zatím moc nezná. Dozvíte se o svých spoluhráčích mnoho nového.

Odkaz: Vše nej! v katalogu Hrajeme.cz


Zámky šíleného krále Ludvíka

– pro 2–4 hráče, hra je určena pro rodinné hraní i náročnější hráče

V této hře si každý hráč postaví svůj vlastní originální zámek z různorodých dílků místností a staveb. Zábavný je právě proces budování, protože se musíte rozhodovat, který dílek zvolit a kam ho umístit i vzhledem k vašemu celkovému záměru, abyste získali co nejvíce bodů. Hra je přístupná příležitostným hráčům a ocení ji i ti náročnější.

Odkaz: Zámky šíleného krále Ludvíka v katalogu Hrajeme.czPorota diskutovala o třech velkých kooperativních hrách, které u nás během posledního roku vyšly. Jsou to Eldritch Horror, Robinson Crusoe: Dobrodružství na proklatém ostrově a Zima mrtvých: Cesty osudu. Každá z těchto her má své kvality a hráčské příznivce, které jsou dány osobními preferencemi. Rozhodli jsme se proto doporučit všechny tyto hry. Zároveň upozorňujeme, že se jedná o hry pro náročné hráče, kteří ocení jejich epický rozměr a to, že se jedná o propracované a obtížné hry.

Eldritch Horror

– pro 1–8 hráčů, hra je určena náročnějším hráčům

Eldritch Horror je epická kooperativní hra zasazená do hororového světa, která pěkně navozuje atmosféru konce světa a pro hráče se stává opravdovou výzvou. Hra je modernější, jednodušší, rychlejší (ne nutně) a řeší některé „nedostatky“ hry Arkham Horror, která byla inspirací pro její vznik. Tuto hru ocení především fanoušci hororových povídek H. P. Lovecrafta.

Odkaz: Eldritch Horror v katalogu Hrajeme.cz

Robinson Crusoe: Dobrodružství na proklatém ostrově

– pro 1–4 hráče, hra je určena náročnějším hráčům

Robinson Crusoe je velmi náročná dobrodružná kooperativní hra, která dokáže být na hráče tvrdá. Má však výbornou atmosféru spojenou se silným tématem ztroskotání na pustém ostrově. Znovuhratelnost podporuje kromě náročnosti i využití herních mechanismů, například systém dobrodružství. Tuto hru považujeme za jednu z nejlepších her pro jednoho hráče.

Odkaz: Robinson Crusoe v katalogu Hrajeme.cz

Zima mrtvých: Cesty osudu

– pro 2–5 hráčů, hra je určena náročnějším hráčům

Zima mrtvých je tematická kooperativní hra se silným hororovým příběhem, ale také se skrytým zrádcem. Je to dynamická hra, která vás stále udržuje v napětí a vede ke spolupráci a řešení nenadálých situací. Zároveň vás nenechá v klidu vědomí, že ve skupině může být někdo, kdo jí škodí. A tak musíte volit mezi přežitím lidstva a vlastním prospěchem.

Odkaz: Zima mrtvých v katalogu Hrajeme.cz


Odkazy:
***

Žádné komentáře: