Akce: Přihlaste se na mistrovství ČR ve hře Mölkky

V sobotu 6. září se uskuteční již 3. ročník Otevřeného mistrovství České republiky ve hře Mölkky. Hrát se bude v tříčlenných týmech v Praze-Braníku. Svůj tým můžete přihlásit do 31. srpna. Loňského mistrovství se zúčastnily týmy z Česka, Slovenska, Německa, Srbska, Rakouska, Finska, Ruska, Francie a Finska a i letos se můžete těšit na mezinárodní účast. Podrobnosti a registrační formulář najdete na stránce Českého svazu Mölkky.

Mölkky je původní finská kolíková hra, která pochází z jižní části Finska. Je to jednoduchá venkovní hra pro každého bez rozdílu věku či fyzické zdatnosti.

Mölkky nápadně připomínají známou ruskou hru gorodki, ale není potřeba taková fyzická zdatnost.
Každá kuželka má svoje číslo a buď dostanete tolik bodů, kolik má sražená kuželka, nebo, pokud jich srazíte více, dostanete tolik bodů, kolik kuželek spadlo. Hráči nebo týmy se střídají. Vítězí ten hráč/tým, který jako první získá přesně 50 bodů.

Pozor ale na důležité pravidlo, kdybyste měli získat více bodů než 50, klesá vaše skóre na polovinu, tj. 25 bodů. Musíte si také dát pozor na to, aby se vám nestalo, že třikrát po sobě neskórujete, protože v takovém případě byste hned prohráli. Pro úspěch ve hře musíte skloubit přesnost hodů kolíkem a taktiku, jakou kuželku srazit.

Odkazy:
Související články:

***

Žádné komentáře: